درگذشت چهره پیشگام موسیقی آمریکا داخل ۱۰۰ سالگی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، دیو بارتلومیو یکی از غول های عرصه موسیقی ولایت نیواورلینز و پیشگام موسیقی راک اند رول که در طول مسیر صنف ای مفید خود آهنگ های شناخته شده بسیاری را تولید کرد در ۱۰۰ سالگی چشم از جهان فروبست.

بارتلومیو که عضو سالن مشاهیر آهنگ سازان و سالن مشاهیر راک اند رول بود، یکشنبه داخل بیمارستانی در حومه خانه دادن نیواورلینز از دنیا رفت.

بزرگ ترین پسرش خاله بارتلمیو جونیور گفت: «بدنش از کار افتاد. پدر ۱۰۰ سال و شش ماه داشت».

بارتلمیو از دوران کودکی ترامپت می نواخت و پیش از جنگ جهانی دوم اندوه رئیس یک قسمت قسمت کردن موسیقی و آهنگساز وجود. او یکی از نخستین هنرمند های موسیقی راک و مخصوصاً عرصه موسیقی قریه نیواورلینز حیات. در کامل دهه های پنجاه و شصت میلادی عملاً هر کسی که می خواست در نیواورلینز موسیقی بایگانی کند زمانی را به اجرای آهنگ های بارتلمیو خواه کار کردن با او در استودیو خاص می قسط.

فروش بین المللی این هنرمند درون نهایت بوسیله ۶۰ میلیون نسخه رسید. شهرت واقعی او در همدستی با فتس دومینو به مشت آمد.

او در سال ۲۰۱۰ داخل مصاحبه ای با تایمز گفته حیات: «راستش ما هرگز در استودیو کنار غم ننشستیم تا آهنگ بنویسیم. فقط موسیقی می نواختیم. یادم می آید یک کود بیرون رفتیم و کسی گفت «نگذار آن سگ گازت بگیرد» و ما بوسیله استودیو برگشتیم و همان را داخل یک آهنگ گذاشتیم».

البته کار بارتلومیو بسیار فراتر از همکاری او با دومینو بود که داخل سال ۲۰۱۷ درگذشت. از یکسره هنرمندانی که او با آن ها همکاری کرده می قابلیت به الویس پرسلی، منفذ بری، لوید پرایس، دیو ادموندز و جان لنون اشاره کرد.